Agnieszka Barbasiewicz

Prezes Fundacji im. Marii Montessori

Innowatorka w zakresie edukacji, projektantka, dyrektor kreatywny Ośrodka Edukacji Montessori, współtwórczyni i wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej, w której zarządzanie opiera na nowoczesnym przywództwie i ciągłym testowaniu nowych rozwiązań przy jednoczesnym dbaniu o empatyczne porozumienie w zespołach, którymi kieruje.

Prezes Fundacji im. Marii Montessori, członek Polskiej Rady Montessori, współpracuje z Polskim Instytutem Montessori od wielu lat.
Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu zarządzania edukacją, komunikacji, zarządzania kryzysem i zmianą.

Przez wiele lat zajmowała się promocją czytelnictwa wśród dzieci m.in. współpracując z fundacją ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom jako juror w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Była członkiem komitetu sterującego Programem Promocji Czytelnictwa w MKiDN.

Z wykształcenia polonistka, absolwentka Wydziału Polonistyki UW, podyplomowego studium Zarządzania Oświatą na Wydziale Pedagogiki UW a także nowatorskich programów przywództwa w edukacji Instytutu Humanites: APLO I - "Żeby dyrektor był liderem" i APLO II - "Lider w zmianie".

Obecnie swoje zainteresowania zawodowe skupia wokół zarządzania innowacjami, projektowania rozwiązań i usług a także przywództwa.
Mentorka w ramach programów Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
Absolwentka pierwszej edycji autorskiego kierunku polskiej futurolożki Zuzanny Skalskiej "Projektowanie przyszłości" na SWPS.
Prywatnie jest żoną i mamą czwórki dzieci, co daje jej codzienny materiał do analizy i inspiracje do tworzenia edukacji marzeń - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.