Grupa LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa w sektorze energii i polskiej gospodarki. 

Koncern wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. LOTOS posiada jedną z najnowocześniejszych europejskich rafinerii i ponad 510 stacji paliw, zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

Firma realizuje projekty w obszarze paliw nowej generacji. LOTOS inwestuje m.in. w wodór. Spółka podpisała także listy intencyjne z Gdynią, Tczewem, Wejherowem i Rzeszowem na dostawy tego paliwa dla autobusów komunikacji miejskiej. Oczyszczony wodór może być wykorzystywany w transporcie drogowym, przemyśle informatycznym, medycynie czy przemyśle spożywczym. Koncern stworzył także projekt Niebieski Szlak, który promuje zrównoważony rozwój transportu poprzez budowę punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Każda stacja ładowania LOTOSU, która funkcjonuje w ramach „Niebieskiego Szlaku” na trasie Gdańsk-Warszawa, posiada 4 złącza umożliwiające zasilanie samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in niemal wszystkich marek. LOTOS to także sprzedawca detaliczny i hurtowy. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju i jest czołowym producentem asfaltów drogowych, olejów silnikowych i smarów do samochodów.

Grupa LOTOS jest również jednym z najważniejszych mecenasów polskiego sportu. Od wielu lat wspiera m.in. Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Narciarski, czy Polski Związek Tenisowy. Pomorski koncern angażuje się także w polską kulturę i sztukę. Spółka aktywnie uczestniczy i wpiera wydarzenia, które promują uniwersalne wartości, zarówno na Pomorzu, jak i w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie www