Technologia wspiera rozwój polskiego rynku kapitałowego

 

Polski rynek kapitałowy nie miał żadnych doświadczeń ani tradycji przed 1989 rokiem, dlatego jego prekursorzy musieli tworzyć od podstaw infrastrukturę finansową. Jednym z ważniejszych podmiotów tej infrastruktury jest Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, który tworzy prężną grupę kapitałową oferującą wysoko specjalistyczne rozwiązania dla sektora finansowego, związane z depozytem zdematerializowanych instrumentów finansowych, rozliczeniami i rozrachunkiem transakcji na wielu rynkach, realizacją świadczeń na rzecz posiadaczy papierów wartościowych, gromadzeniem i przechowywaniem danych, nadawaniem kodów i numerów. 


Grupa KDPW nie tylko zapewnia najszerszy wachlarz usług w obszarze obsługi rynku finansowego w naszym regionie, ale posiada także wymagane autoryzacje europejskie i globalne, które potwierdzają zgodność jej usług z międzynarodowymi regulacjami. Fakt ten znacząco podnosi wiarygodność polskiego rynku finansowego na arenie międzynarodowej i jest swoistą gwarancją jakości usług post-transakcyjnych oferowanych w Polsce. 


W ostatnich latach Grupa KDPW zrealizowała szereg projektów rozwojowych, dzięki którym oferuje ona rynkowi komplementarny pakiet usług opartych na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, aby zapewnić kompletną i atrakcyjną obsługę polskich firm inwestycyjnych i inwestorów, a także podmiotów zagranicznych operujących na polskim rynku finansowym. 


Działalność takich instytucji jak Grupa KDPW jest fundamentem efektywności, bezpieczeństwa i stabilności systemu finansowego w Polsce. Jest to możliwe dzięki zachowaniu wysokich standardów zarządczych, regulacyjnych, operacyjnych, a w szczególności technologicznych. Grupa KDPW od lat śledzi i wprowadza najnowsze rozwiązania w tym zakresie. Jednym z nich, które mogą zrewolucjonizować rozwój i świadczenie usług finansowych, jest technologia blockchain. 


KDPW jest pionierem w jej wykorzystaniu, a efektem prac naszych ekspertów było uruchomienie w 2019 r. Platformy Blockchain dla Rynku Kapitałowego – nowoczesnej platformy biznesowej, która umożliwia tworzenie niezależnych aplikacji wspierających rozwój innowacyjnych linii biznesowych. 

Więcej informacji na stronie www