Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Magdalena Zmitrowicz
Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Magdalena Zmitrowicz, bankowiec z ponad 20 letnim doświadczeniem w kraju i za granicą. Obecnie nadzoruje Pion Bankowości Przedsiębiorstw w Banku Pekao S.A. Do Banku Pekao dołączyła w 2018 r. jako Dyrektor Zarządzająca w Departamencie Bankowości Korporacyjnej, po czym w grudniu tego samego roku została powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku. Jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej Pekao Faktoring oraz Członkinią Rady Nadzorczej Pekao Leasing. Zasiada w Radzie Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, w Zespole ds. Executive Education – Executive MBA@UW. Inicjatorka programu dla kobiet „Bez cukru”, nagrodzonego główną nagrodą w prestiżowym konkursie “HR OF CHANGE”.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1999 r. w Banku Handlowym w Warszawie S.A., pełniąc różne funkcje kierownicze, w tym m.in. Dyrektora Sprzedaży Regionu Północnego oraz Dyrektora Biura Sektora Publicznego ds. Regionów, zarządzając Departamentem Klientów Korporacyjnych. W tym samym banku kierowała także pracami Grupy Strategy Champions. W 2016-2017 zarządzała Departamentem Klientów Korporacyjnych (Corporate Banking Departament) w strukturach CEEMEA Commercial Banking Group Citigroup.

W ciągu ponad dwudziestu lat pracy w bankowości zdobyła bogate doświadczenie w zakresie różnych aspektów działalności banku, w szczególności sprzedaży, ryzyka, operacji czy też rynku walutowego. Współpracowała z różnymi segmentami klientów – od detalicznych, poprzez małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, klientów instytucjonalnych i sektora publicznego do międzynarodowych korporacji.

Absolwentka studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, studiów podyplomowych na Stanford Graduate Business School oraz absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła wiele szkoleń w kraju i zagranicą, w tym m.in. w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym, analizy finansowej i sprzedaży. W 2013 r. ukończyła Commercial Credit College w USA New York w ramach Citigroup.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: