Wydarzenie
7 edycja Rzeszów / Dzień 2 (18.11.2022)
12:00‑12:45 - Scena Debat

Polsko-Ukraińskie Forum Ekonomiczne
Polityka społeczna.
Wyzwania w kontekście kryzysu wojennego w Ukrainie.

Wyzwania społeczne

Problemy demograficzne, wyzwania dla rynku pracy, imigracja wewnętrzna, edukacja w zmieniającym się świecie, powszechna dwujęzyczność - to tylko niektóre z wyzwań społecznych przed jakimi stoi obecnie Polska i Ukraina, jak i cały region Europy Środkowej, a co za tym idzie stanowią kluczowe elementy w budowie nowego rozdziału we wzajemnych relacjach.

Niepewność, tymczasowość i zawieszenie. Z tym mierzą się dziś uchodźcy z Ukrainy, a ze względu na szalejącą inflację i zbliżająca się zimę niepewność rośnie także wśród rodzimych obywateli. Wbrew powszechnej opinii, to właśnie w trudnych czasach programy społeczne nabierają kluczowego znaczenia i stanowią najważniejszy element stanowiący o bezpieczeństwie obywateli. O kogo i jak najlepiej zadbać w najbliższym czasie, także biorąc pod uwagę mieszkających w Polsce obecnie uchodźców z Ukrainy- w szczególności kobiet z dziećmi i osób starszych?

Zmiana demograficzna na Ukrainie i w Polsce- to także ogromne wyzwanie na teraz i na przyszłość - jak możemy stawić temu czoła i jakie pomysły mają oba Ministerstwa na ich rozwiązanie i współpracę w tym zakresie?

Nagranie z transmisji