paski kod Kongres 590

„Powrót do Europy Schumana”

V Europejski Festiwal Schumana (Online, maj 2021) pod tytułem „Powrót do Europy Schumana” w okresie: 8-9 maja; 15-16 maja; 22-23 maja; 29-30 maja; 5-6 czerwca.

Europa odeszła od swoich korzeni, które kształtowali Robert Schuman, Alcide de Gasperi i Konrad Adenauer przez kilka dekad po II wojnie światowej. Porzucenie idei Roberta Schumana prowadzi do negatywnych skutków, takich jak rosnący deficyt jedności, solidarności i pokoju. Negatywne skutki odejścia od koncepcji Wspólnoty Narodów Europy na rzecz superpaństwa powodują coraz większe niezadowolenie ludzi, chaos w różnych wymiarach życia społecznego, koncentrację na egoistycznych interesach zamiast wzajemnej przyjaźni i solidarności w potrzebach materialnych i duchowych. Obecna sytuacja wskazuje na potrzebę powstrzymania destrukcji Europy w wyniku superpaństwowej ideologii i wymaga odbudowy Wspólnoty Narodów Europy zgodnie z podejściem Schumana. 

Lista tematów ośmiu konferencji znajduje się poniżej: 

  1. Debata Schumana o Naprawie Unii Europejskiej
  2. Powszechny Uniwersytet Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego Jana Pawła II i Roberta Schumana 
  3. Model Gospodarki Narodowej Odpornej na Pandemie i Kryzysy – Pandenomia
  4. Zintegrowana Współpraca Przedsiębiorstw z Tri-Marium w Ekspansji Eksportowej i Inwestycyjnej do Indii-Afryki-Chin-Ameryki (IACA). 
  5. Utworzenie Frakcji Schumana w Parlamencie Europejskim 
  6. Integracja Zwolenników Schumana w Całej Europie poprzez Utworzenie Ruchu dla Europy Schumana
  7. Budowanie Mediów Społecznościowych dla Europy Schumana
  8. Szkoła Duchowości Schumana dla Polityków, Działaczy Społecznych i Innych Osób w Perspektywie Zbliżającej się Beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana

Szczegółowe informacje, włącznie z rejestracją znajdą Państwo na stronie Festiwalu: www.EuropejskiFestiwalSchumana.com

Linki do transmisji:

Sobota – https://youtu.be/OvoveePrJpQ

Niedziela – https://youtu.be/8t7vtOBpSMo

Aktualności

„Powrót do Europy Schumana”

V Europejski Festiwal Schumana (Online, maj 2021) pod tytułem „Powrót do Europy Schumana” w okresie: 8-9 maja; 15-16 maja; 22-23 maja; 29-30 maja; 5-6 czerwca.

Prezydent honorowym patronem Kongresu 590

Kongres corocznie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Swoją obecnością uświetniają wydarzenie najważniejsze osoby w państwie, z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezesem Rady Ministrów na czele i znamienici goście ze świata zagranicznego biznesu

Program 5 edycji Kongresu – hasłem „Polska 2030”

Podczas 5. edycji skupimy się na przedstawieniu Polski za 10 lat, czyli w 2030 roku. Doświadczenie roku 2020, ogólnoświatowa pandemia, zatrzymanie gospodarki, praca zdalna, oraz inne wydarzenia spowodowały, że powinniśmy wyciągnąć wnioski z tych działań i dokładnie przygotować się do przyszłości.

Rzeczpospolita Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia został właśnie redakcja Rzeczpospolitej.

INTERIA Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia została właśnie INTERIA.

Polska Press Grupa Głównym Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia została właśnie Polska Press Grupa.

IWORIS Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia został właśnie IWORIS.

Live Chat Studio 590 #1 o respiratorze 3D

Rozmawialiśmy o tym z Szymonem Chrupczalskim, współwłaścicielem firmy Urbicon i koordynatorem zespołu VentilAid. To doskonały przykład firmy, która nie tyle zmieniła swój profil działalności, ale odpowiedziała na nagłe potrzeby społeczeństwa, a przede wszystkim służby zdrowia. Urbicum jest producentem drukarek 3D i wraz z zespołem polskich inżynierów wykorzystali swój potencjał i stworzyli VentilAid.

Moda w Polsce Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia została właśnie Moda w Polsce.