Podkarpackie – przestrzeń nowoczesnej gospodarki, nieskażonej przyrody i bogatej kultury.

Obszary aktywnego wypoczynku i wielokulturowego dziedzictwa sąsiadują tu z innowacyjnymi technologiami w lotnictwie, informatyce czy motoryzacji. Inteligentne specjalizacje wytyczają drogę gospodarczego rozwoju regionu, a działalność badawczo-rozwojowa napędza wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. 


W rozpoznawanej na całym świecie Dolinie Lotniczej zrzeszającej ponad 170 członków wytwarza się 90 % polskiej produkcji lotniczej. Potencjał Podkarpacia został dostrzeżony przez takich globalnych inwestorów jak Pratt&Whitney, Sikorsky Lockheed Martin, MTU, Siemens czy Safran. 


To tu również działa ponad 100 przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej czyniąc Podkarpacie drugim w kraju zagłębiem motoryzacyjnym. Od lat funkcjonują tu znane polskie firmy jak Autosan, Zasław, Melex czy PZL Sędziszów. Swoje zakłady i inwestycje ulokowało tu ponadto wielu światowych potentatów jak BorgWarner, Lear Corporation, Kirchoff, Goodyear, Pilkington, Federal Mogul, Uniwheels Production. 


Na Podkarpaciu powstają także zaawansowane technologie teleinformatyczne dostarczane do odbiorców na całym świecie. Na podkreślenie zasługuje wywodząca się z regionu Asseco 


Poland SA, największa firma informatyczna w Europie centralnej i wschodniej. Innymi wartymi uwagi firmami są FIBRAIN, G2A czy OPTeam. 


Natomiast sektor jakości życia to obok walorów przyrodniczych Bieszczadów, Beskidu Niskiego czy Roztocza, bogatej bazy turystycznej czy różnorodnej oferty podkarpackich uzdrowisk, również największa w skali kraju liczba wytwarzanych produktów tradycyjnych i regionalnych. 


Prawdziwym skarbem regionu są też zasoby ludzkie –Podkarpackie jest jednym z najmłodszych społeczeństw w kraju, z korzystnym wskaźnikiem dla inwestorów, pokazującym dużą ilość kandydatów do pracy. Wypracowane są tu modelowe formy współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem – zarówno w postaci otwartości na potrzeby lokalnych firm w dziedzinie badań i rozwoju, jak i możliwości praktyk i staży w podkarpackich firmach. 

Więcej informacji na stronie www