Partner Główny Plus

Grupa TAURON

Grupa TAURON – jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dystrybutor i jeden z największych sprzedawców oraz wytwórców energii elektrycznej. Koncern dostarcza energię do ponad 5,5 miliona klientów. Od trzech lat koncern realizuje Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację firmy w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne.

Firma aktualnie dysponuje jedenastoma farmami wiatrowymi, w których energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych, trzema elektrowniami fotowoltaicznymi oraz 34 wodnymi. Do 2030 roku TAURON zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc.

Prawie milion klientów TAURONA ma już inteligentne liczniki energii

W ciągu dziesięciu lat wszyscy odbiorcy energii z TAURONA będą rozliczani na podstawie danych uzyskiwanych z liczników ze zdalnym odczytem. Organizacja testuje w ramach programu AMIplus różne technologie, które będą wykorzystywane w kolejnych etapach wdrażania inteligentnego opomiarowania. Wdrożenie inteligentnych liczników oznacza wprowadzenie możliwości rozliczeń na podstawie danych rzeczywistych – dziś dane te zbierane są ręcznie […]

Czytaj więcej...
WWW PARTNERA