Sebastian Gola

Prezes Zarządu TAURON Wytwarzanie oraz Nowe Jaworzno Grupa TAURON

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz programu Executive MBA na Wydziale Zarządzania Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył szereg szkoleń z zakresu zarządzania, w tym studia podyplomowe Master Class of Management organizowane przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej.

Z branżą energetyczną związany jest od 2004 roku, gdzie zajmował stanowiska eksperckie i kierownicze związane z rynkiem energii elektrycznej, doradztwem z zakresu prawa i regulacji w energetyce, przekształceniami organizacyjnymi, jak również analizami ekonomicznymi i przygotowaniem projektów inwestycyjnych w obszarze kogeneracji gazowej, OZE oraz infrastruktury sieciowej.

Członek stowarzyszeń branżowych – TGPE, TOE oraz Market Integration & Network Codes I Market Committee przy EURELECTRIC. Od 2017 roku pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego w TAURON Polska Energia, gdzie m.in. był odpowiedzialny za budowę i rozwój scentralizowanej jednostki analitycznej, planowanie działalności handlowej w zakresie wytwarzania i sprzedaży energii elektrycznej, a także przygotowanie Grupy TAURON do uczestnictwa w rynku mocy i aukcjach OZE.