inż. Piotr Winiarski

Prezes stowarzyszenia Poland Business Center World, Austria

Poland Business Center World to polonijno-polskie stowarzyszenie gospodarcze z Wiednia, ktore ma za cel wspieranie kooperacji i działalności gospodarczej Polaków w Europie i na świecie.

Źródłem zasobów i know how dla stow. PBCW jest firma rodzinna, tradeoffice24.com GmbH. Wprowadziła ona setki firm polskich i polonijnych do wielu krajów. Wspiera firmy technologiczne w obszarach marketingu operacyjnego i strategicznego oraz w zagadnieniach podatkowych i prawnych. Pomaga firmom lokalnym z Polski pozyskiwać nowe grupy klientów na rynkach sąsiadujących, np. Trójmorza.

Piotr Winiarski ukończył studia inżynieryjno-ekonomiczne w Berlinie, posiada dyplom mgr. inż. Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Gdańskiej. Odznaczony został srebrną odznaką polskiej organizacji technicznej za popularyzacje polskiej myśli technicznej za granicą. Uczestnik i współorganizator licznych, międzynarodowych targów, seminariów, workshopów, giełd kooperacyjnych. Realizuje projekty związane z kulturą i historią Polski, Kresami oraz historią polskiej myśli technicznej I wynalazków. Interesuje się strzelectwem, jazdą off-road, narciarstwem.

Inż. Piotr Winiarski uważa, że Polonia Gospodarcza Trójmorza może znacząco wesprzeć rozwój i współpracę gospodarczą w całym regionie. Spoleczna Nauka Kościoła jest jego kompasem zarówno w życiu jak i w biznesie. Uważa, że postać Janosa Esterhazego powinna być inspiracją działań w zakresie integracji regionu Trójmorza.