Jeffrey Schlagenhauf

Zastępca Sekretarza Generalnego OECD

Zastępca Sekretarza Generalnego OECD Jeffrey Schlagenhauf

Pan Jeffrey Schlagenhauf, obywatel amerykański, objął obowiązki Zastępcy Sekretarza Generalnego OECD z początkiem maja 2019 r.

Jego portfolio obejmuje strategiczne kierowanie polityką OECD w zakresie zarządzania publicznego oraz Klastra Rozwoju, który obejmuje Dyrekcję Współpracy Rozwojowej, Centrum Rozwoju oraz Klub Sahelu i Afryki Zachodniej (SWAC). Nadzoruje również Dyrekcje ds. Środowiska oraz Statystyki i Danych. Ponadto, jest odpowiedzialny za nadzorowanie prac horyzontalnych w zakresie przeciwdziałania korupcji i uczciwości oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Przed rozpoczęciem pracy w OECD Schlagenhauf pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. polityki gospodarczej w Biurze Zarządzania i Budżetu Białego Domu (OMB). W ramach tej funkcji pełnił funkcję głównego doradcy ekonomicznego dyrektora. Pan Schlagenhauf reprezentował OMB w procesie "Trójki", która określa założenia ekonomiczne leżące u podstaw rocznego budżetu administracji. Jako szef Działu Polityki Ekonomicznej nadzorował zespół zawodowych ekonomistów oraz Zespół ds. Dowodów, który koncentruje się na wdrażaniu polityki opartej na dowodach w całym rządzie federalnym USA.

Zanim dołączył do Biura Budżetu Białego Domu, pan Schlagenhauf pracował na arenie polityki publicznej przez prawie cztery dekady. Przez ponad dekadę był członkiem personelu wyższego szczebla Kongresowego Wspólnego Komitetu Ekonomicznego, w tym pełnił funkcję dyrektora wykonawczego komitetu oraz dyrektora ds. personelu republikańskiego. Pan Schlagenhauf był również członkiem personelu wyższego szczebla zarówno w Senacie Stanów Zjednoczonych, jak i w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, w tym pełnił funkcję Szefa Sztabu Reprezentanta Stanów Zjednoczonych Thomasa J. Blileya, Jr. z Wirginii.

Doświadczenie pozarządowe pana Schlagenhaufa obejmuje pracę na stanowisku prezesa krajowego stowarzyszenia handlowego, prywatnego konsultanta oraz doradcy ds. polityki gospodarczej w kampanii prezydenckiej Donalda J. Trumpa w 2016 r.

Pan Schlagenhauf urodził się i wychował w zachodnim Nowym Jorku. Jest zagorzałym fanem zarówno drużyny futbolu amerykańskiego Buffalo Bills, jak i hokeja Buffalo Sabres.

Schlagenhauf jest absolwentem College of William and Mary w Wirginii. W 1998 r. został powołany przez Gubernatora Wirginii na członka Rady Wizytatorów tej uczelni.