George Byczynski

Redaktor naczelny British Poles

George Byczynski jest redaktorem naczelnym British Poles, polonijnego portalu w Wielkiej Brytanii, oraz doradcą All-Party Parliamentary Group on Poland, brytyjsko-polskiej grupy w Parlamencie Brytyjskim zrzeszającej 80 posłów i lordów. Byczynski studiował Prawo Międzynarodowe na Westminster University, Stosunki Międzynarodowe na Brunel University oraz Prawo Angielskie na BPP Law School w Londynie. Ukończył też szkoły letnie Biznes i Przedsiębiorczość na Cambridge University oraz Międzynarodowa Polityka na Oxford University.

George współorganizował „Kongres 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii” w Londynie, który zgromadził w 2019 r. ponad trzystu polskich przedsiębiorców i działaczy polonijnych. W ramach działań brytyjsko-polskiej grupy parlamentarnej Byczynski m.in. przygotowywał debatę w Izbie Gmin na temat wkładu Polaków w II wojnę światową, pozytywnego wpływu polskich przedsiębiorców na gospodarkę Zjednoczonego Królestwa, a także zagrożeń energetycznych na wschodniej flance NATO. Byczynski jest współautorem parlamentarnej ekspertyzy „Trójmorze i szanse dla Wielkiej Brytanii” opublikowanego przez Royal United Services Institute. Przeszedł on również szkolenie New Security Leaders, program współorganizowany przez Warsaw Security Forum dla wyselekcjonowanych ekspertów z dziedziny relacji międzynarodowych, polityki zagranicznej i obronności.

George organizuje coroczną charytatywną akcję #Polishblood, podczas której tysiące Polaków w Wielkiej Brytanii oddaje krew do brytyjskich szpitali (NHS). Jest również laureatem konkursu „Wybitny Młody Polak w Wielkiej Brytanii 2015” organizowanego przez Fundację Teraz Polska.