Corina Vulpeș

Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych, Finansowania, Gwarancji i Ubezpieczeń - Wydział Funduszy Państwowych EximBank Rumunia

Pani Corina Vulpeș jest dyrektorem ds. relacji instytucjonalnych, finansowania, gwarancji i ubezpieczeń - Wydział Funduszy Państwowych w EximBank Rumunia. Koordynuje kontakty partnerskie EximBanku z rumuńskimi i międzynarodowymi bankami, agencjami kredytów eksportowych, bankami rozwoju/promocji oraz instytucjami państwowymi.

Pani Vulpeș reprezentuje EximBank w odniesieniu do Unii Berneńskiej i działa jako członek delegacji rumuńskiej w Grupie Roboczej ds. Kredytów Eksportowych UE (Bruksela) oraz Grupie Roboczej ds. Kredytów Eksportowych OECD (Paryż). Ponadto została powołana przez EximBank na członka Zarządu Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trzech Mórz, działającego w imieniu i na rachunek państwa rumuńskiego.

Pani Vulpeș ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze finansowo-bankowym. Ukończyła studia licencjackie w zakresie prawa na Uniwersytecie w Timiszoarze, studia MBA w zakresie zarządzania finansami na City University of Seattle (USA) oraz studia Executive MPA w zakresie zarządzania administracją publiczną na University of Limerick (Irlandia).