Aleksander Sikora

Prezenter, dziennikarz, konferansjer i osobowość telewizyjna

Prezenter, dziennikarz, konferansjer i osobowość telewizyjna.

Urodzony 25 czerwca 1990 w Krakowie. Ukończył biologię, geografię oraz zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Mimo młodego wieku, od ponad dekady jest aktywny zawodowo. Był prezenterem takich stacji jak: VIVA Polska, MTV Polska oraz 4fun.tv

Od 2016 roku związany z Telewizją Polską. Gospodarz najpopularniejszego programu porannego „Pytanie na śniadanie”. Obsadzony w największych produkcjach stacji tj. „The Voice of Poland”, „Dance Dance Dance” (początkowo był jego uczestnikiem), Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, „Sylwester Marzeń z Dwójką”, „Roztańczony Narodowy”, „Wakacyjna Trasa Dwójki”, „Wkręceni w randkę” oraz największe wydarzenia TVP m.in. konferencje ofert programowych i koncerty tematyczne.

W 2020 roku zasilił skład prowadzących studia prezenterskiego Telewizji Polskiej.

W listopadzie 2019 roku poprowadził pierwszą w Polsce 17. edycję „Junior Eurovision” w Gliwicach. Od 2021 jest komentatorem Konkursu Piosenki Eurowizji i Eurowizji dla dzieci.

Relacjonował największe wydarzenia muzyczne na Świecie tj. „MTV VMA” w Nowym Jorku i New Jersey oraz MTV EMA w Londynie i Bilbao.

Na swoim koncie ma liczne wywiady z czołowymi zagranicznymi gwiazdami tj. Andrea Bocelli, zespół Backstreet Boys, Lana Del Rey, Jassie Ware, José Carreras, Jean-Michel Jarre czy Alice Merton.

W 2019 roku przyznano mu nagrodę w kategorii: Osobowość Roku w Plebiscycie „Męska Marka”. Dwa lata później otrzymał nagrodę za Debiut Roku wygrywając w Plebiscycie „Gwiazdy Party” magazynu Party po otrzymaniu prawie trzydziestu pięciu tysięcy głosów od jego czytelników.