Agnieszka Kosik

Ex Head of Poland at Meta / Facebook, Ex CEO at Mediacom

MOJE ZAWODOWE CREDO
Wierzę w różnorodność w środowisku zawodowym, która wszystkich wzbogaca. To jedyny sposób na to, aby iść naprzód i wprowadzać innowacje – zwłaszcza w branży, która tak bardzo opiera się na kreatywności. Postępu nie dokonuje się poprzez wzajemne potakiwanie, przez dobrze przemyślany konflikt. Dlatego zawsze staram się wybierać ludzi silnych, którzy postrzegają świat inaczej niż ja.
ŻYCIORYS
Niemal od samego początku uczestniczyłam w budowaniu polskiego rynku reklamowego - jestem jego częścią od ponad 25 lat. W Optimum Media przeszłam wszystkie szczeble kariery - od media plannera do dyrektorki zarządzającej. W 2003 roku dołączyłam do zespołu Mediacom jako Dyrektor Zarządzająca. Ponadto byłam odpowiedzialna za rozwój nowego biznesu. Po pięciu latach zostałam szefową agencji i zarządzałam nią przez kolejne 10 lat, utrzymując firmę w pierwszej trójce polskich domów mediowych. Od 2008 roku, czyli od kiedy objęłam stanowisko CEO agencji, MediaCom czterokrotnie zdobyła tytuł Domu Mediowego Roku oraz bardzo wiele nagród branżowych, jak Effie, Effie Grand Prix, Media Trendy, Mixx Awards, Kreatura i Grand Prix Kreatura, Innovation AD. Pod moim kierownictwem struktura firmy znacznie się rozrosła, a zyski potroiły się.
W 2018 roku dokonałam istotnej zmiany w karierze zawodowej i dołączyłam do Facebooka (Meta) – firmy technologicznej, która dzisiaj łączy ponad trzy miliardy ludzi na całym świecie. Choć nadal zajmowałam się marketingiem, praca w tak dynamicznym środowisku okazała się zupełnie nowym doświadczeniem i niezwykle wymagające wyzwaniem.
Jestem laureatką nagród BusinessWoman Roku 2016; dwukrotnie otrzymałam AdMana Roku - w 2015 i 2016.
Byłam wielokrotnie zapraszana na prestiżowe spotkania branżowe jako prelegentka, m.in. na EFFNI 2014, Women's Leadership, Think with Google Partners, The Science behind Marketing (Meta/Facebook) oraz wiele innych.
O MNIE
Wierzę w miejsce pracy pełne humoru i fantastycznego kontaktu z kolegami, wygodne buty pod biurkiem i lampkę wina po pracy.
Pracę łączę z byciem pełnoetatową mamą dwójki dzieci i żoną.
Aktywnie wspieram kobiety w biznesie – również jako mentorka w Mentors4Starters.
Prywatnie moją pasją jest taniec, nie tylko ludowy. Wciąż pogłębiam swoją wiedzę marketingową, uczę się i rozwijam. Ukończyłam Chartered Institute of Marketing (CIM), kursy na prestiżowej London Business School, uczestniczę w działaniach Young President Organization (YPO).
Poza tym uwielbiam poznawać nowych, inspirujących ludzi. Bardzo doceniam czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.