paski kod Kongres 590

Live Chat Studio 590 #3 z Katią Roman-Trzaską, szefową Little Chef

Studio gotowania dla dzieci to miejsce, które na co dzień tętni życiem, kusi zapachem, wabi kolorami. To właśnie w takich miejscach najmłodsi uczą się smaków, zapachów, podstaw gotowania. To dla nich sposób na zabawę oraz wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych.

Studio gotowania dla dzieci to miejsce, które na co dzień tętni życiem, kusi zapachem, wabi kolorami. To właśnie w takich miejscach najmłodsi uczą się smaków, zapachów, podstaw gotowania. To dla nich sposób na zabawę oraz wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych.  

Nieustanny gwar, dzwięk gotującej się wody, postukiwanie garnków, śmiech dzieci i okrzyki radości to własnie one wypełniają mury Little Chef. Niestety, pewnego dnia mury opustoszały, a śmiech dzieci zniknął z nich na wiele tygodni.  

Jak z pustką i brakiem poczucia sprawczości mogą poradzić sobie przedstawiciele branży gastronomicznej? To jeden z tych sektorów, w których mnogość pięknych przykładów ludzkiej solidarności i chęci niesienia bezinteresownej pomocy przerosła oczekiwania nawet największych optymistów.  

Katia Roman-Trzaska, gość Live Chat Studio 590, jest właścicielką Little Chef. W obliczu epidemii koronawirusa podjęła błyskawiczne kroki i całkowicie zmienia charakter swojej dotychczasowej pracy.  

W studiu, gdzie na co dzień uczyli się najmłodsi adepci sztuki kulinarnej, zaczęły powstawać zupy dla najbardziej potrzebujących – w tym medyków, którzy podczas nierównej walki z koronawirusem, często nie mieli czasu na przygotowanie ciepłego posiłku.  

Katia Roman-Trzaska podkreśla, jak ważna w takich chwilach jest solidarność gospodarcza. Na solidarność gospodarczą składają się setki małych decyzji: na partnerów wybierajmy lokalne firmy i przedsiębiorstwa, starajmy się pozyskiwać produkty od lokalnych dostawców. To tak niewiele, a może zmienić tak dużo.  

Gdy zniesione zostaną obostrzenia związane z koronawirusem i wrócimy do normalnego życia niech częścią tej naszej nowej normalności pozostaną pomoc i solidarność. Cała rozmową z niesamowitą Katią do obejrzenia na naszym Facebooku.

Aktualności

„Powrót do Europy Schumana”

V Europejski Festiwal Schumana (Online, maj 2021) pod tytułem „Powrót do Europy Schumana” w okresie: 8-9 maja; 15-16 maja; 22-23 maja; 29-30 maja; 5-6 czerwca.

Prezydent honorowym patronem Kongresu 590

Kongres corocznie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Swoją obecnością uświetniają wydarzenie najważniejsze osoby w państwie, z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezesem Rady Ministrów na czele i znamienici goście ze świata zagranicznego biznesu

Program 5 edycji Kongresu – hasłem „Polska 2030”

Podczas 5. edycji skupimy się na przedstawieniu Polski za 10 lat, czyli w 2030 roku. Doświadczenie roku 2020, ogólnoświatowa pandemia, zatrzymanie gospodarki, praca zdalna, oraz inne wydarzenia spowodowały, że powinniśmy wyciągnąć wnioski z tych działań i dokładnie przygotować się do przyszłości.

Rzeczpospolita Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia został właśnie redakcja Rzeczpospolitej.

INTERIA Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia została właśnie INTERIA.

Polska Press Grupa Głównym Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia została właśnie Polska Press Grupa.

IWORIS Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia został właśnie IWORIS.

Live Chat Studio 590 #1 o respiratorze 3D

Rozmawialiśmy o tym z Szymonem Chrupczalskim, współwłaścicielem firmy Urbicon i koordynatorem zespołu VentilAid. To doskonały przykład firmy, która nie tyle zmieniła swój profil działalności, ale odpowiedziała na nagłe potrzeby społeczeństwa, a przede wszystkim służby zdrowia. Urbicum jest producentem drukarek 3D i wraz z zespołem polskich inżynierów wykorzystali swój potencjał i stworzyli VentilAid.

Moda w Polsce Partnerem medialnym Kongresu 590!

Hybrydowa piąta edycja Kongresu 590 pozwoli na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Jednym z Partnerów medialnych wydarzenia została właśnie Moda w Polsce.