„Sześćdziesiąt lat IKEA w Polsce. Na dobre i na… lepsze 

 

60 lat wspólnego rozwoju IKEA z polskimi przedsiębiorcami i klientami powoduje, że Polska zajmuje szczególne miejsce na mapie globalnej działalności firmy. Właśnie tutaj zlokalizowane są fabryki mebli, centra dystrybucji, centra handlowe, a nawet farmy wiatrowe. Dziś prawie 20% produkcji IKEA na świecie pochodzi z Polski, a w przypadku mebli drewnianych ta proporcja sięga 50% światowej produkcji IKEA Industry. 


Od 60 lat IKEA i Polska rozwijają się razem. Kluczem do wspólnego sukcesu są historyczne więzi i budowane przez lata wzajemne zaufanie. Od tego czasu wyposażyliśmy aż 5 milionów domów w całym kraju, dzięki czemu jako marka mamy realny wpływ na jakość życia ludzi 


mówi Karin Sköld, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska. 


Nad Wisłą, w ramach czterech grup (Ingka, Inter IKEA, Ikano i Interogo), działa aż osiem spółek z korzeniami IKEA, które łączy wspólna wizja – tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. IKEA w Polsce zatrudnia ponad 16 tysięcy osób, a dodatkowe 75 tysięcy to pracownicy dostawców, z którymi IKEA współpracuje. Firma wielką wagę przykłada do tworzenia i utrzymywania przyjaznego, włączającego środowiska pracy, aby wszyscy czuli się w niej jak u siebie w domu. 


Polska jest również wyjątkowa pod względem inwestycji w OZE. To w Polsce IKEA posiada drugie największe po USA portfolio farm wiatrowych, w które zainwestowała blisko 1 mld zł. Te inwestycje przybliżają IKEA do realizacji globalnego celu stania się biznesem pozytywnym dla klimatu do roku 2030. W kwietniu 2021 r. IKEA Retail Polska została partnerem kampanii społecznej „TAK! dla edukacji klimatycznej” www.edukacjaklimatyczna.com, której celem jest zwrócenie uwagi na rolę i potrzebę prowadzenia w szkołach rzetelnej edukacji klimatycznej – opartej na danych naukowych i realizowanej w ramach obowiązujących przedmiotów.” 

Więcej informacji na stronie www