Dzień

06 maja

Godzina

13:00 - 13:45

Wpływ inwestycji infrastrukturalnych na rynek transportu towarowego

Rozwój infrastruktury w Polsce przeżywa spektakularny rozwój. Rokrocznie przybywa kolejnych kilometrów dróg ekspresowych i autostrad. Prowadzone są remonty i modernizacja szlaków kolejowych. Również transport lotniczy i morski mogą odnotować zwiększenie inwestycji. Megaprojekty, takie jak CPK, Rail Baltica czy Via Carpatia przyczynią się do zwiększenia potencjału komunikacyjnego Polski. Krwioobiegiem gospodarki jest wydajny i efektywny kosztowo transport, którego rozwój jest ściśle związany w rozbudową infrastruktury. 


Prelegenci

 • Arnold Bresch
  Arnold Bresch
  Członek Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Dyrektor ds. realizacji inwestycji

  Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Poznańskiej na kierunku drogi kolejowe. Doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno przygotowanie, jak i realizację zadań inwestycyjnych. Z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. związany od 2003 roku. Od 2016 roku w Zarządzie Spółki na stanowisku Członka Zarządu, Dyrektora ds. realizacji inwestycji.

 • Rafał Zgorzelski
  Rafał Zgorzelski
  Członek Zarządu PKP S.A.

  Menedżer z kilkunastoletnim stażem pracy. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w przedsiębiorstwach z branż logistycznej, energetycznej i zbrojeniowej. Zasiadał w organach zarządczych oraz nadzorczych spółek kapitałowych. W przeszłości prowadził również własną firmę doradztwa biznesowego. Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych w zakresie historii – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich i Podyplomowych Studiów Zarządzania Sprzedażą w Praktyce w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Posiada także tytuł Executive MBA. Od 14 sierpnia 2020 r. członek zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. Bezpośrednio przed objęciem tej funkcji pracował w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie odpowiadał za nadzór nad spółkami sektora kolejowego oraz przedsiębiorstwami komunikacji samochodowej. Zasiadał także w Radzie Nadzorczej Polskich Kolei Państwowych S.A. Promotor idei patriotyzmu ekonomicznego.

 • Witold Bawor
  Witold Bawor
  Członek Zarządu PKP CARGO S.A.

  Jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej na kierunku elektrotechnika. Od wielu lat związany z branżą kolejową, w tym z Grupą PKP CARGO. W latach 2006 – 2012 był Członkiem Zarządu ds. Eksploatacyjnych PKP CARGO. W latach 2012 – 2014 Dyrektor Zarządzający – Pełnomocnik Zarządu ds. Utrzymania. Od 2015 roku Pan Witold Bawor pełnił funkcję Członka Zarządu, a następnie Prezesa Zarządu PKP CARGOTABOR Sp. z o.o.
  Do zakresu działania Członka Zarządu ds. Operacyjnych należy dbanie o efektywne realizowanie procesów biznesowych i technologicznych Spółki oraz nadzór nad zarządzaniem określonymi obszarami działania Spółki, szczególnie w dziedzinach takich jak:
  – Kierowanie przewozami,
  – Logistyka przewozów,
  – Tabor kolejowy,
  – Wsparcie techniczne,
  – Bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

 • Adam Kłos
  Adam Kłos
  Dyrektor Handlowy Port Gdańsk

  Przez większość swojej kariery zawodowej związany z branżą farmaceutyczną, gdzie kierował zespołami sprzedaży największych światowych koncernów. Kilkanaście lat doskonalił swoje kompetencje, aby móc budować skuteczne, zmotywowane zespoły osiągające najlepsze wyniki w Polsce. Swoją pracę opiera na idei rozwoju przez współpracę. W Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk S.A. od 2016. Od początku swojej pracy tworzy wizerunek Departamentu Handlowego jako Partnera w biznesie, budując relacje z Kontrahentami przede wszystkim w oparciu o zrozumienie ich biznesu. W ciągu ostatnich 5 lat z powodzeniem komercjalizuje wolne powierzchnie, optymalizuje i udoskonala procesy dążąc do wzrostu efektywności pracy portu. Działania te pozwoliły osiągnąć rekordowe przeładunki Portu Gdańsk, największą dynamikę wzrostu oraz awans w europejskich rankingach. Absolwent gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania na Politechnice Gdańskiej oraz Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Możliwość komentowania jest wyłączona.