Dzień

05 maja

Godzina

16:30 - 17:15

Silna marka gwarantem sukcesu eksportowego

Budowa marki Polski jako kraju oraz marki polskich firm. Jak rozpoznawalność i skuteczna promocja zachęcą konsumentów do sięgania po produkty Made in Poland. Marka w kontekście ekspansji polskich firm za granicą, jak to zrobić!? Utrudnienia na rynkach zagranicznych. Czy powinniśmy wspierać tylko określone kierunki eksportu. Jak powinno wyglądać wsparcie Państwa, a jak wsparcie polskich firm w instytucjach unijnych?


Prelegenci

 • Paweł Soproniuk
  Paweł Soproniuk
  Moderator
 • Piotr Pałka
  Piotr Pałka
  Politolog, twórca mediów, scenarzysta, autor programu Brand Poland
 • dr Marcin Zarzecki
  dr Marcin Zarzecki
  Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej
 • Grzegorz Biedroń
  Grzegorz Biedroń
  Prezes, Małopolska Organizacja Turystyczna

  Grzegorz Biedroń – samorządowiec od 1992 r., w tym okresie pełnił m.in. funkcję Burmistrza Limanowej oraz radnego Rady Miejskiej w Limanowej. Wieloletni Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, a w latach 2016-2018 Prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. Od stycznia 2019 r. Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

  Reprezentuje mieszkańców powiatu limanowskiego, sądeckiego i gorlickiego w Sejmiku Województwa Małopolskiego nieprzerwanie od 2006 roku. Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionu, Współpracy Zagranicznej i Promocji oraz członek Komisji Rewizyjnej, Komisji ds. Współpracy z Polakami i Polonią za Granicą oraz Komisji ds. Strategii Karpackiej.

  Zaangażowany w przygotowanie Kierunków Rozwoju Turystyki dla Małopolski i Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego „Małopolska 2030”, wiceprzewodniczący Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego, członek komisji ds. opracowania „Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa”.

  Grzegorz Biedroń jako wiceprzewodniczący w Rady Programowej ds. Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce bierze czynny udział przy współpracy samorządowców, przedsiębiorców turystycznych, środowiska naukowego i organizacji branżowych działających na rynku turystycznym w Małopolsce.

  Grzegorz Biedroń jako prezes MOT skutecznie promuje markę Krakowa i Małopolski za granicą, a jednocześnie walczy o ochronę interesów branży turystycznej. Do jego działań można zaliczyć współpracę z wieloma instytucjami państwowymi i podmiotami związanymi z usługami turystycznymi, takimi jak: Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

  Od 1981 r. posiada uprawnienia przewodnika beskidzkiego, wieloletni pilot wycieczek, miłośnik gór – zwłaszcza Beskidów i Tatr.

 • Marek Wróbel
  Marek Wróbel
  Prezes, Fundacja Republikańska

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006-2007 był szefem gabinetu politycznego ministra gospodarki Piotra Woźniaka.

Możliwość komentowania jest wyłączona.