Dzień

05 maja

Godzina

12:00 - 12:45

Podkarpackie Przestrzeń Otwarta: Innowacyjne Podkarpacie w nurcie cyfryzacji

Firmy IT z Podkarpacia projektują w swoich specjalizacjach innowacyjne projekty i rozwiązania dla wielu gałęzi gospodarki i dziedzin życia. Czym obecnie trzeba się wylegitymować w obszarze IT aby być Innowacyjnym? Jak inicjować i zachęcić młodzież do rozpoczęcia przygody z IT? Co zrobić aby przyszłość IT w Polsce należała do Podkarpacia?


Prelegenci

 • Łukasz Bis
  Łukasz Bis
  Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

  Absolwent programu Master of Didactics (University of Groningen, Holandia, 2020), Executive Master of Business Administration (Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie, 2019), Magister Informatyki i ekonometrii (specjalność Technologie internetowe sieci globalnych, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 2008), absolwent specjalnej ścieżki kształcenia Szkoła Liderów.

  Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół nowoczesnych technik komunikacyjnych, w szczególności wirtualnej rzeczywistości (i ogólnie pojętej XReality), digitalizacji obiektów, spacerów wirtualnych, druku przestrzennego oraz zagadnień związanych z wykorzystaniem powyższych w komunikacji.

  Jest członkiem Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska, a także Sektorowej Rady ds. Komunikacji Marketingowej, gdzie pełni rolę Lidera Grupy ds. Badań. Jest Design Thinkerem, realizuje wiele projektów z obszaru odpowiedzialności społecznej, zaangażowany w ruch proekologiczny. Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów związanych z przedsiębiorczością (Hackathonów, GameJamów, konkursów wzorniczych). Związany z Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego. Jest głównym organizatorem Konferencji InternetBeta (kultowej konferencji zrzeszające różne środowiska związane z Internetem), a także spotkań XRAii. Zagorzały fan TEDTalks’ów.

  Stara się połączyć naukę z biznesem.

  Prywatnie – posiada pszczoły (niewielką pasiekę), a także propaguje zdrowy styl życia (w tym zero waste oraz slow life). Uwielbia LEGO.

 • Daniel Dereniowski
  Założyciel i Prezes fundacji INUP, Prezes HugeTech sp. z o.o.
 • Piotr Kaczmarczyk
  Prezes zarządu Sagitum S.A.
 • Konrad Ziaja
  Założyciel i CEO start-up’u Cinematic VR
 • Marcin Rudzik
  CEO Brend Active
 • Agnieszka Godawska
  Agnieszka Godawska
  Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  Agnieszka Godawska, pracownik Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Zastępca Kierownika Projektu w projekcie Platformy Startowe Start In Podkarpackie. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu przedsiębiorczości na terenie Podkarpacia. Specjalizuje się w pomocy przedsiębiorcom, przede wszystkim w przygotowaniu i rozliczaniu projektów unijnych. Obecnie zajmuje się pomocą startupom w tworzeniu modeli biznesowych, poszukiwaniu źródeł finansowania ich przedsięwzięć

Możliwość komentowania jest wyłączona.