Dzień

06 maja

Godzina

11:00 - 11:45

Neutralność klimatyczna w kontekście innowacji technologicznych

Osiągnięcie celu, jakim jest neutralność klimatyczna Unii Europejskiej w 2050, stwarza cały szereg wyzwań technologicznych przed jakimi staje cała gospodarka. 30% z 1,83 biliona euro, które stanowić będą budżet UE wraz funduszem odbudowy, przeznaczone zostanie na cele klimatyczne. Gigafabryki ogniw, pływające farmy wiatrowe, elektryfikacja transportu, niskoemisyjne paliwa lotnicze, wychwytywanie CO2, ekologiczne statki napędzane amoniakiem, czy produkcja zielonego wodoru są przykładem technologii, które już teraz mogą i będą wdrażane. 

 


Prelegenci

 • Zbigniew Warmuz
  Zbigniew Warmuz
  Prezes Zarządu Synthos S.A.

  Absolwent Technikum Chemicznego w Gliwicach i Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W latach 1984 – 2006 pracował w POCH S.A. zaczynając od stanowiska aparatowego. W 1999 został kierownikiem odpowiedzialnym za sprzedaż grupy produktów dla przemysłu ciężkiego i galwanizerni. Do 2002 roku pracował na stanowisku Kierownika Działu Sprzedaży i Marketingu, a następnie został Głównym Inżynierem i Dyrektorem Produkcji. Pełnił również funkcję prokurenta w tej Spółce. Od 2007 roku pracuje w Grupie Kapitałowej Synthos. Zarządzał m.in. spółkami produkcyjnymi w Polsce i w Czechach oraz bezpośrednio nadzorował największe procesy inwestycyjne. Od stycznia 2017 r. Prezes Zarządu Synthos S.A.

 • Filip Grzegorczyk
  Filip Grzegorczyk
  Wiceprezes Zarządu Grupa Azoty S.A.

  Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie w dużych spółkach kapitałowych na stanowiskach w randze członka zarządu i dyrektora. Doświadczenie zawodowe zdobyte w spółkach o charakterze przemysłowym i jednostkach dominujących struktur holdingowych (energetyka, paliwa, sektor publiczny).

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie doktoryzował się z prawa Unii Europejskiej, a następnie uzyskał habilitację z prawa gospodarczego. Ukończył również program Summer Advanced Course in European Law University of London, King’s College, Centre of European Law; program International Business and Trade Summer School Catholic University of America – Columbus School of Law oraz École de droit français Université d’Orléans.

  W 2018 roku uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration na École de management de Normandie / AESE Business School / Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

 • Wojciech Racięcki
  Wojciech Racięcki
  Dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w NCBR
 • Mariusz Przybylik
  Mariusz Przybylik
  Dyrektor Zarządzający Accenture Sp. z o.o.

  Mariusz Przybylik zarządza obszarem energetyki, chemii i górnictwa w Accenture w Polsce. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w zakresie doradztwa dla sektora energetycznego. Swoje doświadczenie zdobył prowadząc projekty z zakresu strategii, inwestycji, handlu energią, nowych technologii, integracji i transformacji firm w Polsce jak również w innych krajach w Europie, Ameryce i w Azji. Był odpowiedzialny za realizację projektów i wsparcie rozwoju biznesu dla biur w wielu krajach świata. Prowadził również wiele projektów w zakresie definiowania strategii korporacyjnych, strategii obszarów biznesowych i strategii funkcjonalnych dla największych firm w Polsce.

  Posiada tytuł magistra inżyniera zdobyty na Politechnice Wrocławskiej oraz tytuł MBA zdobyty na INSEADzie w Fontainebleau, realizował również programy edukacyjne na Oxfordzie i London Business School. Prowadził wykłady na MBA Politechniki Warszawskiej w zakresie definiowania strategii.

 • Wojciech Jasiński
  ekspert, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski
 • Agaton Koziński
  Agaton Koziński
  Moderator

Możliwość komentowania jest wyłączona.