Dzień

06 maja

Godzina

14:30 - 15:15

Kondycja sektora finansowego w dobie pandemii i perspektywy rozwoju na najbliższe lata – pokryzysowy scenariusz

Instytucje finansowe funkcjonują dzięki kontrolowanemu ryzyku. Pandemia Coivid-19 jest zdarzeniem nadzwyczajnym, swoistym czarnym łabędziem, który skokowo podniósł ryzyko finansowe. W bankach oznacza to pojawienie się bardzo dużych rezerw na kredyty, a to przekłada się na zmniejszenie akcji kredytowej w przyszłości. W jaki sposób zrównoważyć te dwie przeciwstawne tendencje, aby polska gospodarka mogła rozwijać się w możliwie jak najszybszy sposób?


Prelegenci

 • Paweł Borys
  Paweł Borys
  Prezes Zarządu Polski Fundusz Rozwoju
 • Izabela Olszewska
  Izabela Olszewska
  Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

  Absolwentka Wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe MBA na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Była słuchaczką kursu International Institute for Securities Market Development, zorganizowanego przez US Securities and Exchange Commission w Waszyngtonie.
  Z rynkiem kapitałowym związana jest od 1992 roku, początkowo jako analityk w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego, a od 1999 roku jako pracownik Giełdy Papierów Wartościowych. Na GPW pełniła różne funkcje menedżerskie w obszarze rozwoju biznesu i sprzedaży, współpracowała z inwestorami i przedsiębiorcami, krajowymi i zagranicznymi, z różnych dziedzin gospodarki, odpowiadała za poszerzanie oferty produktowej rynku regulowanego i rynków alternatywnych. Zajmowała stanowisko Dyrektora Zarządzającego ds. Rozwoju.
  Od lipca 2019 r. pełni funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii. Od października 2015 r. do czerwca 2019 r. była członkiem Rady Nadzorczej spółki Bondspot. Do czerwca 2018 r. była członkiem Rady Dyrektorów spółki Aquis Exchange z siedzibą w Londynie, pełniąc rolę Non-Executive Director. Od wielu lat współpracuje z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych jako członek Zespołu Doradczego.

 • Zdzisław Sokal
  Zdzisław Sokal
  Doradca Prezydenta RP
 • prof. Konrad Trzonkowski
  prof. Konrad Trzonkowski
  ARP S.A.

  Wykładowca akademicki, bankier inwestycyjny i korporacyjny z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w renomowanych instytucjach finansowych tj. HSBC Investment Bank, Santander Bank, Bank BNP Paribas – obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., w której realizuje strategię finansowania podmiotów gospodarczych i ekspansji zagranicznej.

  Prof. Trzonkowski posiada tytuł MBA (Master of Business Administration), a także stopień naukowy Doktora nauk ekonomicznych, jest autorem wielu publikacji o tematyce ekonomicznej, finansowej i marketingowej, zasiada w radach nadzorczych spółek kapitałowych.

 • Agaton Koziński
  Agaton Koziński
  Moderator

Możliwość komentowania jest wyłączona.