Współpracował z Trumpem, spotka się z polskimi przedsiębiorcami. Generał John F. Kelly gościem Kongresu 590

Bezpieczeństwo i relacje w czasie globalnej zmiany będą jednym z najważniejszych tematów tegorocznego Kongresu 590, który 7 i 8 października odbędzie się w Jasionce k. Rzeszowa.

Ważnym uczestnikiem tej dyskusji będzie John F. Kelly, sekretarz bezpieczeństwa narodowego USA i szef kancelarii prezydent Donalda Trumpa.

– Generał Kelly jeszcze kilka miesięcy temu był w samym centrum najważniejszych światowych wydarzeń. Potężne doświadczenie w budowaniu strategii, doskonałe rozeznanie w kiełkujących dopiero trendach i falach zjawisk, znajomość meandrów światowej polityki – uczestnicy tacy jak John F. Kelly stanowią o sile i atrakcyjności naszego spotkania – komentuje Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590.

John F. Kelly był uważany za jednego z „jastrzębi” w Pentagonie. Zanim związał się z administracją Donalda Trumpa służył w piechocie morskiej Stanów Zjednoczonych m.in. na lotniskowcach USS Forrestal i USS Independence a także dowodził oddziałami marines w Europie i na Bliskim Wschodzie. Generał Kelly doradzał dowódcy piechoty morskiej a także sekretarzowi obrony Stanów Zjednoczonych Leonowi Panetta. Był szefem Dowództwa Południowego Armii USA.

Jako szef kancelarii towarzyszył prezydentowi Trumpowi w jego historycznym spotkaniu z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem. Dziś zasiada w radzie dyrektorów Caliburn International, firmy obsługującej klientów komercyjnych w wielu obszarach oraz współpracującej z rządem USA, min. z Departamentem Stanu i Departamentem Obrony USA.

To już czwarta edycja Kongresu 590, tradycyjnie odbywającego się w Jasionce koło Rzeszowa. Spotkanie jest unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.

Obszar obronności będzie jednym z tematów podzielonych na bloki kongresowych dyskusji. Są wśród nich także m.in. segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, instytucjom i relacjom w świecie nowoczesnego biznesu a także nowym narzędziom współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Nowym, niekonwencjonalnym formatem spotkań będą od tego roku specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu.

Partnerami strategicznymi tegorocznego Kongresu 590 są Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP.