Warsztaty dla przedsiębiorców: nowy projekt podczas Kongresu 590

Tegoroczna edycja Kongresu 590 została rozszerzona o warsztaty dla przedsiębiorców. – To unikalna okazja, by wraz z najlepszymi fachowcami szukać rozwiązań konkretnych problemów biznesowych – zapowiada prezes Kongresu 590 Łukasz Oprawski.

Jakie jest znaczenie umowy o wolnym handlu zawartej między Unią Europejską a Japonią? Jak uwolnić polski potencjał na nowym rynku? Czy szacunkowy wzrost PKB w oparciu o JEFTA jest realny? Jak wpłynie zniesienie barier celnych w handlu z takimi państwami jak Wietnam na polskich producentów? Czy różnice kulturowe rzeczywiście wpływają na prowadzenie biznesu? To tylko niektóre pytania, na które spróbują odpowiedzieć uczestnicy warsztatów dotyczących praktycznych aspektów współpracy z Azją.

- Innym projektem tego typu są warsztaty Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, gdzie eksperci NCBR wyjaśnią, jak rozumieją innowacje, czym w praktyce jest projekt badawczo-rozwojowy a także jakie koszty każdy przedsiębiorca może sfinansować podczas realizacji projektu ze wsparciem Centrum czy jakich błędów unikać składając wniosek o dofinansowanie – dodaje Łukasz Oprawski. – Warsztaty doskonale uzupełniają podstawową ofertę Kongresu, jaką są panele i wystąpienia gości. Liczę, że na stałe pozostaną w agendzie wydarzenia i będziemy je, we współpracy z partnerami, z roku na rok rozwijać.

Perspektywa globalnej zmiany w obszarze relacji międzynarodowych i nowy paradygmat współpracy między państwem a biznesem to jedne z ważniejszych tematów tegorocznego Kongresu 590. Wśród innych bloków tematycznych są segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, relacjom w świecie nowoczesnego biznesu a także nowym narzędziom kooperacji naukowców z przedsiębiorcami. Nowym, niekonwencjonalnym formatem spotkań będą od tego roku specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu. Partnerami strategicznymi tegorocznego Kongresu 590 są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP.

Kongres 590 to unikalne forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.

Agendę, informacje praktyczne i aktualności dotyczące Kongresu 590 znajdą Państwo na stronie https://kongres590.pl.