Szef Google Cloud na Kongresie 590!

- To kolejny top-menadżer, który będzie wraz z nami wytyczał drogowskazy dla światowej i polskiej gospodarki w czasie wielkiej, globalnej zmiany.

Z radością informuję, że Robert Enslin, szef Google Cloud Businnes Group i członek zarządu Google będzie keynot speakerem podczas tegorocznego kongresu. Zapraszam 7 i 8 października do Jasionki koło Rzeszowa – mówi Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590.

Kiedy wiosną tego roku Robert Enslin po 27 latach w SAP przechodził do Google amerykańskie media biznesowe mówiły o „zmianie krajobrazu rynkowego” w obszarze nowych technologii. Jako zarządzający portfolio produktów chmurowych SAP na całym świecie Enslin rozwinął ekosystem partnerów i obecność usług na wielu rynkach, co doprowadziło do znaczącego wzrostu przychodów w całym tym segmencie.

- Jesteśmy bardzo dobrzy w rozwiązywaniu największych, najbardziej skomplikowanych problemów na świecie. Powiedz, jaki jest twój najbardziej skomplikowany problem, a my rozwiążemy go razem z tobą – mówił Robert Enslin w jednym z pierwszych wywiadów po dołączeniu do Google Cloud.

Nowe technologie gromadzenia i analizy danych będą jednym z ważniejszych tematów tegorocznego Kongresu 590. Wśród innych bloków tematycznych są segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, instytucjom i relacjom w świecie nowoczesnego biznesu a także nowym narzędziom współpracy naukowców z przedsiębiorcami. Nowym, niekonwencjonalnym formatem spotkań będą od tego roku specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu. Partnerami strategicznymi tegorocznego Kongresu 590 są Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP.

Kongres 590 to unikalne forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.