Strefa Debat podczas Kongresu 590

Kongres 590 stanowi unikalne forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. W tym roku formuła wydarzenia została poszerzona o Strefę Debat.

Tegoroczna, czwarta edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 7-8 października w Jasionce koło Rzeszowa. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.

Nowością podczas Kongresu 590 jest Strefa Debat, podczas której dyskusja będzie toczona z udziałem kilku prelegentów oraz aktywnym udziałem publiczności. Spotkania będą prowadzone przez ekspertów (tzw. moderatorów) specjalizujących się w wybranej tematyce. Ścierane będą różne wizje i poglądy, dzięki którym zostaną wypracowane rozwiązania ułatwiające rozwój polskiej przedsiębiorczości oraz całego kraju.

Strefa Debat przyciąga zróżnicowana tematyką. Omawiane będą m.in. wyzwania i zagrożenie związane z branżą budowlaną oraz szanse na podbój rynków zagranicznych przez polskich przedsiębiorców. Dużo miejsca zajmą debaty poświęcone Polsce wschodniej. Czy inwestycje w ten region mogą stać się motorem napędowym rozwoju gospodarczego? Jaki jest obecny ekosystem startupów w Polsce wschodniej? Jak wygląda ten region na tle innych części kraju? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy kolejnych debat. Ciekawie zapowiada się również dyskusja poświęcona polskiej turystyce oraz naszemu wkładowi w funkcjonowanie Unii Europejskiej.

Partnerami strategicznymi tegorocznego Kongresu 590 są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP.

Agenda, informacje praktyczne i aktualności dotyczące Kongresu 590 znajdują się na stronie https://kongres590.pl.