O polskim futbolu na Kongresie 590

7 października podczas Kongresu 590 odbędzie się Forum Polskiego Futbolu, gdzie najważniejsze osoby w polskim sporcie dyskutować będą o kondycji krajowej piłki nożnej.

Motywem przewodnim debaty będzie pytanie - Co zrobić aby polskie kluby dogoniły Europę? Od wielu lat polskie drużyny mają problem z awansem do Ligi Mistrzów, czy nawet Ligi Europy. Mimo ogromnego potencjału, nasze kluby nie potrafią nawiązać równorzędnej walki z drużynami z zachodu. Uczestnicy IV Forum Polskiego Futbolu postarają się wypracować rozwiązania, dążące do zwiększenia poziomu krajowych ekip.

Paneliści rozmawiać będą o długoterminowym i systemowym podejściu do polskiej piłki klubowej i zmian niezbędnych do nadania jej europejskiego kierunku. Założeniem panelu jest rozmowa z ludźmi, którzy mają długoterminowe spojrzenie i ponoszą rzeczywistą odpowiedzialność właścicielską, w tym przede wszystkim finansową, za zarządzanie klubami. Dlatego też uczestnikami debaty będą między innymi prezesi Legii Warszawa oraz Lecha Poznań, nie zabraknie także przedstawiciela sponsora Ekstraklasy - PKO Banku Polskiego, który deklaruje wieloletnią obecność w piłce nożnej oraz prezesa Ekstraklasy, Marcina Animuckiego.

To już czwarta edycja Kongresu 590, tradycyjnie odbywającego się w Jasionce koło Rzeszowa. Spotkanie jest unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.

Kongresowe dyskusje podzielono na bloki. Są wśród nich m.in. segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, instytucjom i relacjom w świecie nowoczesnego biznesu a także nowym narzędziom współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Nowym, niekonwencjonalnym formatem spotkań będą od tego roku specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu.

Partnerami strategicznymi tegorocznego Kongresu 590 są Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP.

Agenda, informacje praktyczne i aktualności dotyczące Kongresu 590 znajdują się na stronie https://kongres590.pl.