Generał Armii Stanów Zjednoczonych George F. Close to kolejny gość czwartej edycji Kongresu 590

Jako prezes SPECTRUM Group generał Close pomaga tworzyć innowacyjne strategie rozwoju biznesu, budować zmotywowane i zintegrowane zespoły, stymulować wzrost wartości przedsiębiorstw działających w sektorze publicznym i prywatnym. Jego firma podejmuje współpracę z szeroką grupą klientów – od startupów po spółki z listy Fortune 500. Generał Close doradza też przedstawicielom administracji rządowej, liderom lokalnych społeczności i organizacjom międzynarodowym.

Gość Kongresu 590 rozpoczął swoją trwającą ponad 30 lat karierę wojskową w 1974 roku, od służby w 25. Dywizji Piechoty USA. Specjalizował się w obszarach związanych ze doktryną, edukacją i szkoleniem. Jako szef realizowanego przez Departament Obrony programu Joint Vision 2020 odpowiadał za rozwój i planowanie strategiczne działań transformacyjnych połączonych sił zbrojnych USA. Przez wiele lat służył w Kolegium Połączonych Szefów Sztabów amerykańskiej armii. Na swoim koncie ma też m.in. przewodzenie grupie zadaniowej odpowiedzialnej za koordynację działań zwalczających przemyt narkotyków w regionie Ameryki Łacińskiej.

Przed objęciem przewodnictwa w SPECTRUM Group gen. Close wykorzystywał bogate doświadczenie, prowadząc szereg spółek działających w różnych obszarach. Piastował kierownicze stanowiska w DynCorp International, był dyrektorem prywatnych firm wojskowych OliveGroup NA i International Development Solutions.

To już czwarta edycja Kongresu 590, będącego unikalnym unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. Jasionka koło Rzeszowa jest miejscem, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.