Aktualności

logo2.png
image.jpg
08-07-2020

5. edycja Kongresu 590, znamy datę!

5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-23 października 2020 roku, planowo spotkamy się w Jasionce k. Rzeszowa. Data Kongresu pozostanie niezmienna, a formuła zostanie dostosowana do aktualnych rekomendacji Ministerstwa Zdrowia. Jesteśmy przygotowani do realizacji Kongresu 590 zarówno stacjonarnie, jak i online w przypadku pojawienia się obostrzeń.

Podczas 5. edycji skupimy się na przedstawieniu Polski za 10 lat, czyli w 2030 roku. Doświadczenie roku 2020, ogólnoświatowa pandemia, zatrzymanie gospodarki, praca zdalna, oraz inne wydarzenia spowodowały, że powinniśmy wyciągnąć wnioski z tych działań i dokładnie przygotować się do przyszłości.

- Obecna sytuacja rewiduje poglądy i pozwala spojrzeć inaczej na otaczającą nas rzeczywistość. Nasze pokolenie stoi przed wyzwaniami nowoczesności i próbami zmieniającego się świata. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że cezura 10 lat obejmuje okres naprawdę bliski. Dla wielu z nas poprzednia dekada jawi się jakby to było wczoraj, a jednocześnie po pewnej analizie dostrzegamy, jak wiele wokół nas się zmieniło. – mówi Remigiusz Kopoczek, Prezes Kongresu 590. - Chcemy rozmawiać o tych zmianach, o tym, jak być gotowym na różnego rodzaju doświadczenia oraz rozwiązania, które oferuje nam nauka wraz z biznesem. - dodaje.

W 2030 roku będziemy mieli rozbudowaną i uporządkowaną infrastrukturę gazową, nowe centralne lotnisko, sieć autostrad, ale też starsze społeczeństwo, obywateli świadomych swoich potrzeb materialnych, młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie z pamięcią wydarzeń obecnego roku, ale też oczekujących komfortu życia. Niezbędna jest weryfikacja planów i dostosowanie wszystkich dziedzin życia do ewaluacji zawsze w kierunku wyznaczonego celu, jakim jest projekt Polska 2030.

Podczas corocznego spotkania w Centrum Kongresowym Jasionka pod Rzeszowem, porozmawiamy z liderami branż i obszarów o projekcie Polska 2030, podczas warsztatów z przedstawicielami nauki i MŚP będziemy pracować nad planem niezbędnych rozwiązań i działań, aby mimo różnych wydarzeń mieć jasno wyznaczony cel, a przy wykorzystaniu technologii online dotrzemy podczas debat do nowych grup odbiorców.

 

W związku z tym, że będziemy rozmawiać o Polsce w następnej dekadzie - liczba 10, określa również liczbę obszarów, które poddamy dyskusji:

1. Patriotyzm gospodarczy - jak w oparciu o tę ideę zacząć budować długofalowe korzyści dla gospodarki?

2. Klimat - wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe (gospodarka w obiegu zamkniętym, rolnictwo, ekologia, gospodarka wodna, sprawiedliwa transformacja, recykling).

3. Energia - co będzie zasilało nasze domy, firmy, samochody i jak te zmiany wpłyną na codzienne życie i przemysł? (energetyka, dywersyfikacja źródeł energii, nowe potrzeby, sterowanie mocą, atom, magazynowanie energii).

4. Rynek pracy - czy i jak zmieni się nasze podejście do pracy zawodowej? (praca zdalna, nowe zawody, automatyzacja, usługi).

5. Eksport - co blokuje potencjał eksportowy Polski i jak to zmienić? (współpraca międzynarodowa, kooperacja ponadregionalna, eksport, ekspansja, polskie holdingi grupy producenckie, kredyty, technologie).

6. Zdrowie i styl życia - trendy w codziennym życiu Polaków i ich wpływ na gospodarkę (telemedycyna, suplementacja, sport, ekonomia czasu wolnego, hobby, rozrywka, immersja, kredyty, turystyka, interaktywność, przemysł kreatywny, kultura, e-commerce, konsumpcja, hotele, wypoczynek).

7. Gaming i Internet - jakie szanse i zagrożenia niesie dla firm komunikacyjna rewolucja? (kosmos, 5G, AI, e-commerce, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, przepływ danych).

8. Edukacja i odpowiedzialność społeczna - czego i jak będziemy się uczyć za 10 lat? (nowe zawody, nauka przez całe życie, CSR, wolontariat, współpraca, odpowiedzialność i solidarność społeczna, oszczędzanie).

9. Infrastruktura - jak zmienia się nasz kraj i jego możliwości? (transport, geopolityka, logistyka, architektura, aglomeracja, komunikacja, gospodarka przestrzenna, architektura, budownictwo, smart city, elektromobilność).

10. Demografia - jak gospodarkę zmieni starzejące się społeczeństwo? (zdrowie, opieka, komfort życia, ubezpieczenia, zakupy, usługi).

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!