Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. aktywnie wspiera polski przemysł w rozwoju poprzez pożyczki, restrukturyzację, czy udostępnianie terenów inwestycyjnych w specjalnych strefach ekonomicznych.

ARP S.A. oprócz wspomnianych produktów, prowadzi projekty innowacyjne, transferuje technologie, leasinguje maszyny i urządzenia, rozwija eksport przedsiębiorstw. 

ARP S.A. oferuje przedsiębiorcom pożyczki na inwestycje, realizację kontraktów, czy też na restrukturyzację. W zeszłym roku przeanalizowała 520 wniosków pożyczkowych, wydała 106 pozytywnych decyzji o udzieleniu pożyczki. I tych 106 przedsiębiorstw wzięło pożyczki na kwotę bliską 0,6 mld zł. Ta ogromna kwota pracuje na rzecz przedsiębiorstw, ale też całej polskiej gospodarki. 


ARP S.A. udostępnia ofertę pożyczkową przedsiębiorcom z całej Polski. Na terenie kraju działa 7 Centrów Obsługi Przedsiębiorców. Do Centrów ARP S.A. zaprasza każdego, kto potrzebuje środków finansowych na rozwój, kto chciałby zacząć ekspansję zagraniczną, kto szuka oferty leasingowej maszyn i urządzeń. Ten ostatni element oferty jest realizowany przez spółkę ARP Leasing. 


W działalności ARP S.A. ważne są specjalne strefy ekonomicznie. To Agencja dostała od polskiego rządu misję specjalną do realizacji, w postaci otwarcia i rozwoju pierwszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Było to 26 lat temu. Wówczas uratowano od upadku wiele firm z Mielca i regionu. A dzisiaj EURO-PARK MIELEC to jedna z najprężniej działających stref. Oprócz EURO-PARK MIELEC, ARP S.A. zarządza także EURO-PARK WISŁOSAN i EURO-PARK KOBIERZYCE. Skala działania tych stref jest ogromna. Od początku ich istnienia ARP S.A. wydała blisko 1000 zezwoleń na prowadzenie działalności i decyzji o wsparciu. Przedsiębiorcy zainwestowali ponad 27 mld zł i utworzyli ponad 75 tys. miejsc pracy. Te liczby pokazują jak popularne wśród przedsiębiorców są strefy i jak ogromne znaczenie mają dla lokalnych społeczności. 

Więcej informacji na stronie www