Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Partner Główny

Jubileusz Totalizatora Sportowego: spółka świętuje i podsumowuje 65 lat działalności

Dorobek Totalizatora Sportowego to 65 lat nieprzerwanej działalności w branży loteryjnej. Rozwój sieci sprzedaży, produktów LOTTO, a także Totalizatora Sportowego jako pracodawcy, pozwala z pełnym sukcesem świętować Jubileusz 65-lecia spółki. Dziś Totalizator Sportowy to największy mecenas sportu i kultury w Polsce, a jest to zasługą nie tylko pracowników firmy, lecz także jej klientów.

Historia Totalizatora Sportowego sięga lat 50., kiedy to z inicjatywy ludzi związanych z Polskim Komitetem Olimpijskim powstał pomysł zorganizowania zakładów sportowych. Inicjatywa ta doprowadziła do tego, że w 1956 roku działalność rozpoczęło PP Totalizator Sportowy. Pierwsze w jego ofercie pojawiły się zakłady piłkarskie, a rok później – w 1957 roku – zadebiutował Toto-Lotek, późniejszy Duży Lotek i dzisiejsze Lotto, najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce. Przez kolejne lata portfel gier LOTTO już tylko się powiększał i obecnie liczy osiem gier liczbowych, loterię terminalową Kaskada oraz Zdrapki – ścieralne loterie pieniężne.

Od początku Totalizator Sportowy miał w swojej strukturze misję społeczną, która podobnie jak jego produkty, rozwijała się wraz z kolejnymi latami. Wszystko zaczęło się od odbudowywania polskiego sportu zarówno na poziomie obiektów, jak i zawodników. Dziś razem ze sportem, firma wspiera także inicjatywy kulturalne.

Firma nieustannie się rozwija, a punktem kulminacyjnym był koniec 2018 roku, kiedy w Totalizatorze Sportowym dokonano wielkiej rewolucji technologicznej poprzez wejście na rynek e-commerce. Dzięki niej możliwe jest dziś m.in. korzystanie z gier LOTTO w formie online. Ma to wpływ także na coraz lepsze wyniki finansowe spółki, a tym samym – wyższe dopłaty na sport i kulturę. W 2020 roku na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej spółka przekazała ponad 827 mln zł, a na Fundusz Promocji Kultury – ponad 220 mln zł. Łączna kwota wsparcia w latach 1994-2020 na te dwie dziedziny życia społecznego wyniosła ponad 16,6 mld zł.

Mijające firmie 65 lat i zmierzający ku końcowi 2021 rok, były pełen wielkich chwil dla polskiego sportu, kultury i dla graczy LOTTO, którzy wygrywają każdego dnia. Przed nami kolejne lata, w których z pewnością doświadczymy jeszcze wielu pięknych sportowych emocji – zarówno jako kibice, jak i sportowcy, bo przecież Wygrywamy Razem.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: