Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Partner +

Grupa LOTOS

LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa. LOTOS to także sieć ponad 510 stacji paliw na terenie całego kraju. Jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, gdański koncern zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów.

LOTOS to polska grupa kapitałowa i jeden z najnowocześniejszych koncernów naftowych w Europie. Działalność firmy ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii.

Koncern wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, zlokalizowana w Gdańsku, która przerabia surowiec przede wszystkim na wysokiej jakości paliwa. LOTOS to także sieć ponad 510 stacji paliw przy autostradach i drogach ekspresowych na terenie całego kraju.

Jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, koncern zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. Firma jest też czołowym producentem asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Grupa LOTOS sukcesywnie obniża swoją emisyjność. Należąca do koncernu rafineria w ostatniej dekadzie, mimo znacznego wzrostu produkcji, zmniejszyła emisję CO2 o jedną trzecią. Plasuje to gdański zakład wśród 10% najlepszych i najbardziej efektywnych energetycznie rafinerii w Europie.

W ramach realizowanej do 2022 r. strategii LOTOS dąży do uzyskania pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji. Koncern inwestuje m.in. w wodór. Spółka podpisała listy intencyjne z Gdynią, Tczewem, Wejherowem i Rzeszowem na dostawy tego paliwa dla autobusów komunikacji miejskiej. Spółka realizuje też projekt Pure H2, który zakłada budowę instalacji do oczyszczania i dystrybucji wodoru oraz dwóch punktów tankowania tego paliwa. Koncern uruchomił również program inwestycyjny Green H2, w ramach którego chce zbudować wielkoskalową instalację do produkcji zielonego wodoru.

Ponadto, LOTOS stworzył projekt Niebieski Szlak, który promuje zrównoważony rozwój transportu poprzez budowę punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Każda stacja ładowania LOTOSU na trasie Gdańsk-Warszawa posiada 4 złącza umożliwiające zasilanie samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in niemal wszystkich marek.

Grupa LOTOS jest też jednym z najważniejszych mecenasów polskiego sportu. Od wielu lat wspiera m.in. Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Narciarski czy Polski Związek Tenisowy. Pomorski koncern angażuje się także w polską kulturę i sztukę. Spółka aktywnie uczestniczy i wpiera wydarzenia, które promują uniwersalne wartości, zarówno na Pomorzu, jak i w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie: www.lotos.pl.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: