Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Wiesław Żyznowski
Prezes Zarządu Mercator S.A.

od 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu Mercator Medical S.A. W latach 90. wraz z Piotrem Żyznowskim współtworzył firmy Mercator.

W latach 1991–2001 był (z przerwą) wspólnikiem i prezesem zarządu Firmy Handlowej Mercator Żyznowski i Spółka S.J., przekształconej w 1993 r. w Mercator Med S.A., oraz Mercator Poligrafia S.A., a następnie przewodniczącym Rad Nadzorczych firm Mercator Poligrafia S.A. (2001–2007) i Mercator Medical S.A. (1996–2010). Od 2010 r. jest wspólnikiem Anabaza Ltd. z siedzibą w Nikozji będącej akcjonariuszem Mercator Medical S.A.

Wiesław Żyznowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskał stopień doktora filozofii. Specjalizuje się w filozofii przedsiębiorczości. Jest wydawcą i autorem książek o regionie wielickim, menedżerem i przedsiębiorcą, a także właścicielem firmy Baza Wiesław Żyznowski w Sierczy koło Wieliczki, będącej administratorem nieruchomości i mini wydawnictwa Żyznowski

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: