Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Tomasz Zdzikot
Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A.

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Ukończył m.in. studia podyplomowe MBA z zarządzania cyberbezpieczeństwem na Wojskowej Akademii Technicznej, program Top Public Executive organizowany przez IESE Business School w Barcelonie i Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Wyższy Kurs Obronny w Akademii Obrony Narodowej, a także studia podyplomowe „Cyberbezpieczeństwo” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowe studia „Zarządzanie w Administracji Publicznej” w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego oraz Studium Generale Europa w Instytucie Politologii UKSW.

W latach 2015-2017 podsekretarz stanu, a w latach 2017-2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz pełnomocnik rządu ds. przygotowania organów administracji państwowej do współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym.

W latach 2018-2020 sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdzie w latach 2019—2020 r. pełnił także funkcję pełnomocnika ministra do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Wieloletni samorządowiec w m.st. Warszawie oraz w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Od 2020 r. Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: