Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Robert Mrózek
Współzałożyciel Rzeszowskiej Szkoły Kung Fu – Wushu „Nan Bei – Tygrys”

Trener klasy pierwszej wushu z licencją Polskiego Związku Wushu. Posiada stopień mistrzowski IV Duan przyznany przez Polski Związek Wushu. Wiceprzewodniczący Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Wushu. Sędzia klasy I Polskiego Związku Wushu. Współzałożyciel Rzeszowskiej Szkoły Kung Fu – Wushu „Nan Bei – Tygrys” (2002 r). Członek Zarządu Polsko – Chińskiego Stowarzyszenia Akupunktury i Medycyny Chińskiej (2017r.).

Posiada wieloletnią praktykę w zakresie Wushu. W latach 2001 – 2008 był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Wushu w konkurencjach Taolu m. in.: Formy tradycyjne Północne, Formy ręczne Taijiquan, Formy z bronią chińską. Od wielu lat z powodzeniem przygotowuje zawodników do zawodów rangi krajowej i międzynarodowej w wielu konkurencjach wushu. Poza działalnością wyczynową i sportową, poprzez swoje zajęcia Robert Mrózek w praktyce wdraża założenia kultury fizycznej i zamiłowanie do aktywności ruchowej jako pierwszorzędnego czynnika sprzyjającego zdrowiu człowieka niezależnie od wieku. Popularyzuje Wushu jako sport i rekreację poprzez inicjowanie pokazów i warsztatów dla młodzieży i dorosłych. Organizuje kursy, szkolenia, obozy wushu i qigong dla różnych grup wiekowych. Od 2015 r., prowadzi także działalność z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Wybrane osiągnięcia i sukcesy w pracy trenerskiej z ostatnich lat. Dotyczą zdobycia przez zawodników klubu medali Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski

W latach:

2018, 2017, 2016, 2015, 2014 - Nagroda Ministra Sportu za wysokie wyniki w pracy szkoleniowej;

2019, 2018, 2016, 2015 - Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za pracę i osiągnięcia w działalności sportowej;

2015, 2012 - Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa za szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: