Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Marcin Horała
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury , Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP

polski polityk, poseł na Sejm RP. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP.

Urodził się 2 października 1981 roku w Gdańsku. Ukończył prawo i politologię na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach przez kilka lat pracował w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. Pełnił funkcję eksperta Fundacji Republikańskiej ds. samorządu terytorialnego i gospodarki morskiej. Jest autorem książki „Wyprawa do polskości” oraz licznych artykułów (m. in. „Wiadomości Gdyńskie”, „Nasz Dziennik” czy „Rzeczy Wspólne”).

W 2006 roku został wybrany do Rady Miasta Gdynia i zasiadał w niej do 2015 roku. W tym czasie został zapamiętany jako twórca licznych inicjatyw i koncepcji dla Gdyni, w tym m.in.: zwiększenie kompetencji rad dzielnic, budżet obywatelski czy rewitalizacja zaniedbanych dzielnic.

Od października 2015 roku pełni funkcję posła na Sejm RP. Na początku IX kadencji, w listopadzie 2019 roku, premier Mateusz Morawiecki powołał go na sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Obie funkcje pełni do dzisiaj.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: