Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Ewa Solarz
Reprezentantka Polski Wushu w konkurencjach Taijiquan

Trener klasy drugiej wushu z licencją Polskiego Związku Wushu. Posiada stopień mistrzowski II Duan przyznany przez Polski Związek Wushu. Sędzia klasy II Polskiego Związku Wushu. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją Tai Chi. Od 2012 r. powołana do Reprezentacji Polski Polskiego Związku Wushu w konkurencjach Taijiquan

Wushu trenuje od 2001 r. Od 2004 r., regularnie startuje w zawodach sportowych wushu rangi krajowej oraz międzynarodowej.

Wielokrotna Medalistka Mistrzostw Świata:

- 1 – 4 listopada 2014r. w Chengdu w Chinach zdobyła III miejsce w konkurencji Taijijian 32; - 17-20.10.2016r. w Pruszkowie zdobyła pierwsze i drugie miejsce w konkurencjach form Taijiquan Styl Sun i Taijiquan styl Yang;

- 25.09-02.10.2018r. w Burgas w Bułgarii zdobyła I miejsce w konkurencji Taijiquan styl Yang Tradycyjny, I miejsce w konkurencji formy tradycyjne styl Sun oraz II miejsce w konkurencji Taijijian 42.

Wielokrotna Medalistka Mistrzostw Europy w taijiquan:

- 11-13.05.2018r. w Moskwie zdobyła 1 złoty i 2 brązowe medale, w konkurencjach: - Taijiquan broń krótka – złoty medal - Taijiquan styl Sun – brązowy medal - Taijiquan styl Yang – brązowy medal).

- 17-21.05.2017r. w Tbilisi zdobyła III miejsce za konkurencję z bronią krótką

Posiada wieloletnią praktykę trenerską w grupach shaolin kungfu dla dzieci i młodzieży, oraz taijiquan i qigong dla osób dorosłych.

Ewa Solarz od wielu lat jest w światowej i europejskiej czołówce w konkurencjach tradycyjnych form taijiquan. Jest zawodniczką z największą ilością tytułów Mistrza Polski w swoim klubie. Za wysokie wyniki sportowe w zawodach rangi Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Polski wielokrotnie zostawała wyróżniona nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego. Za zajęcie III miejsca w konkurencji taiji z mieczem na Mistrzostwach Świata Taijiquan w Chinach w 2014 r., została wyróżniona nagrodą Ministra Sportu.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: