Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Bartosz Sokoliński
Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii

Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii Agencji Rozwoju Przemysłu. Przez ponad 15 lat był współwłaścicielem i prezesem w grupie firm marketingowych oraz firmy IT. Współtworzył pierwszą platformę crowdfundingową dla trzeciego sektora – fundujesz.pl, think tank społeczno-polityczny – Forum Od-Nowa oraz ruch na rzecz lepszej nauki w Polsce – Obywateli Nauki. Zajmuje się zarządzaniem, kreowaniem wizji, nadzorowanie strategii, rozwojem in-nowacji oraz szkoleniami i warsztatami kreatywnymi.
Karierę rozpoczął w międzynarodowej – jednej z najlepszych i największych w Polsce – agencji public relations – Alcat Communications. Po pracy w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych został szefem warszawskiego biura. Był odpowiedzialny za Polskę oraz kraje Europy Środkowowschodniej.
Buduje swoją sieć kontaktów z polskimi i międzynarodowymi instytucjami (m.in. Wind Europe, w tym Worldcom Group, Public Relations Organization International, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Amcham, Polsko-Brytyjska Izba Handlowa). Wspiera projekty startupowe – uczestniczy w jury, doradza i nawiązuję kontakty z funduszami VC. Angażuje się w kilka komitetów inwestycyjnych (ARP, PZU LAB, PW). Wspiera rozwój startupów, naukę (Obywatele Nauki, Rada Polskiej Agencji Kosmicznej, Krakowski Instytut Technologiczny), politykę społeczną (Forum Od-Nowa), projekty diaspory żydowskiej w Polsce (Forum Dialogu, Fundacja Puszka), czy aktywizację społeczną (Szkoła Liderów, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Stowarzyszenie na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego, Akademia Filantropii).

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: