Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Arkadiusz Sekściński
Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG S.A.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA) uzyskany na Uczelni Łazarskiego w ramach Programu MBA Energetyka.

Doświadczenie zawodowe w sektorze energetycznym zdobywał od 2007 r. jako konsultant w firmach doradzających podmiotom zajmujących się ciepłownictwem i elektroenergetyką, a następnie od 2011 r. jako dyrektor i członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Od 2016 r. był związany z PGE Energia Odnawialna S.A., gdzie jako wiceprezes i p.o. prezesa nadzorował obszary inwestycji, innowacji, eksploatacji aktywów wytwórczych, komunikacji, zasobów ludzkich i bezpieczeństwa. Był prezesem spółek celowych odpowiedzialnych za budowę farm wiatrowych na lądzie oraz rozwój projektów farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Pełnił też funkcję Dyrektora Programu rozwoju fotowoltaiki w Grupie Kapitałowej PGE.

Obecnie, oprócz pełnienia funkcji Wiceprezesa ds. Rozwoju PGNiG SA , jest również przewodniczącym Rady Nadzorczej PGNiG Ventures oraz Członkiem Rady Dyrektorów PGNiG Upstream Norway.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: