Kongres 590

Nowe możliwości
Warszawa
5-6 października 2021
Andrzej Matusiak
Stołeczna Estrada

Manager kultury, animator i promotor kultury polskiej w kraju i zagranicą.

Założyciel i dyrektor Fundacji Artyści – Artystom (1990 – 1999). Od 1991 roku dyrektor Stołecznej Estrady.

Zrealizował ponad 10 tysięcy wydarzeń artystycznych w Warszawie i zagranicą.

Twórca kilkuset widowisk estradowych, współorganizator największych polskich festiwali, producent ponad 100 wielkich widowisk telewizyjnych. Co roku przygotowuje dla Warszawy ponad 200 wydarzeń artystycznych.

Stworzył i zarządza Multimedialnym Parkiem Fontann jedną z najpopularniejszych atrakcji stolicy (ponad 1 milion widzów na spektaklu rocznie). Jest autorem scenariuszy do multimedialnych pokazów realizowanych wspólnie z twórcami z Polski (Piotr Rubik) i zagranicy (Jean Michele Jarre).

Od 30 lat czuwa nad przebiegiem kolejnych sezonów Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich oraz koncertów polskich pianistów na festiwalu Chopin au Jardin w Paryżu. Jest pomysłodawcą i producentem Międzynarodowego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Autor i reżyser kilkudziesięciu koncertów i widowisk za granicą m.in. Chopin at the Piramids w Kairze, Rock Loves Chopin na Wielkim Murze Chińskim czy Chopin at the Arctic za kołem podbiegunowym w Tromso (Norwegia). Reżyserował ceremonię otwarcia jednego z największych festiwali świata „Cervantino” w Meksyku oraz widowisko o Chopinie we włoskiej Arena di Verona.

Bądź z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter: